↑ Return to سولفات ها

سولفات منیزیم

سولفات منیزیم Magnesium sulfate

سولفات منیزیم کیمیاپارس کوهپایه(kimyapars) تولید شده زیر نظر مهندسان شرکت داراي درجه خلوص بالا كاملامحلول در آب و فاقد عناصر سنگين و تركيبات كلر و سديم می باشد و حاوي 16درصد اكسيد منيزيم و 13درصد گوگرد است .

MAGNESIUM SULFATE HEPTAHYDRATE

 

 

 

 

 

 

  کاربرد :


سولفات منیزیم علاوه بر اینکه به عنوان کود ریز مغذی در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد همچنین :
 در خوراک دام و طیور
 در صنایع حفاری چاه های نفت
 در صنایع تولید الکل و خمیر مایه
 در صنایع داروسازی و ...
به مقدار زیادی کاربرد دارد.


ویژگیها :

سولفات منیزیم ویژگی

آنالیز :

سولفات منیزیم آنالیز

 

سولفات منیزیم کیمیا پارس کوهپایه کشاورزی :

 

IMG_1204

-قابل استفاده همراه با آبياري در خاك
• -قابل استفاده در انواع سيستم آبياري و كشتهاي خاكي و هيدروپونيك.
منیزیم از عناصر پر مصرف در گیاه بوده که نقش مهمی در تشکیل کلروفیل و رنگ سبز در گیاه دارد .در هر ملكول كلروفيل نيز يك اتم منيزيم وجود دارد، بهنگام كمبود منيزيم نه تنها گياهان زرد ميشوند بلكه از تشكيل ساير رنگدانه هاي گياهي ماند كاروتن كاسته ميشود. منيزيم نقش مهمي در فعال كردن سيستم آنزيمي و متابلويسم كربوهيدراتها ايفا ميكند.
توسط گياه جذب ميشود. Mg2+ اين عنصر بصورت كاتيون دو ظرفيت کمبود منیزیم در خاکهای اسیدی- شنی وخاکهایی که سالهای متمادی محصول کاشته شده بیشتر می‌باشد. منیزیم مانند کلسیم و پتاسیم به صورت یون از محلول خاک جذب گیاه می‌شود و برعکس کلسیم در گیاه پویا میباشد و از بافتهای مسن به بافتهای جوان منتقل می‌شود و جذب آن توسط گیاه بستگی به غلظت این یون در فاز خاک-درصد اشباع منیزیم و مقدار سایر کاتیونها مثل کلسیم و آمونیوم- پتاسیم در خاک دارد.
منیزیم تنها جزء مولکول کلروفیل می‌باشد که در مرکز این مولکول قرار گرفته است و کمبود آن در گیاه سبب کاهش مقدار کلروفیل و کندشدن رشد گیاه می‌شود و علائم کمبود در گیاه به صورت بروز رنگ زرد بین رگبرگهای برگهای مسن می‌باشد و جذب سایر عناصر غذایی مخصوصا فسفر را تنظیم خواهد کرد و به عنوان انتقال دهنده فسفر به دانه در گیاهان و فعال کننده برخی آنزیمها عمل خواهد نمود. کمبود منیزیم موجب کاهش مقاومت گیاهان به سرمازدگی می‌شود. طول مدت انبارداری میوه‌ها هم کم می‌شود و بروز کمبود با سن درختان رابطه مستقیم دارد.
سولفات منیزیم که دارای 6/9درصد منیزیم خالص می‌باشد از متداولترین کودهای منیزیمی قابل استفاده در محصولات زراعی و باغی می‌باشد و این کود را می‌توان قبل از کاشت به همراه سایر کودها به خاک اضافه نمود که موجب می‌شود بذر زودتر جوانه زده و مقدار پروتئین محصول هم زیادتر می‌شود. زمان مصرف این کود در باغها، اواخر اسفند ماه و در محصولات زراعی قبل از کاشت می‌باشد. این کود علاوه بر تامین منیزیم و پتاسیم مورد نیاز، گوگرد را هم به صورت قابل استفاده در دسترس گیاه قرار می‌دهد و باعث افزایش تولیدات کشاورزی هم خواهد شد. کاربرد این کود بخصوص در مناطقی با بارندگی زیاد متداول است . منیزیم در درختانی که تولید روغنی می کنند مانند زیتون نقش مثبتی در افزایش روغن تولیدی دارد .

 

موارد و میزان مصرف کشاورز :

 

سولفات منیزیم میزان مصرفتوجه : اضافه نمودن اوره به میزان 5 در هزار جذب را افزایش می دهد

 

برای دیدن کاربرد و آنالیز محصول روی نوشته زیرکلیک کنید.

imagesسولفات منیزیم