↑ Return to سولفات ها

سولفات روی

سولفات رویZinc sulphate

محصول سولفات روی شرکت کیمیا پارس کوهپایه زیر نظر متخصصان شرکت با بهترین کیفیت و خلوص تولید شده و به مصرف کنندگان عرضهمی شود .

سولفات-روی

 

 

 

 

 

 

 

کاربرد :

 

 

سولفات روی علاوه بر اینکه به عنوان کود ریز مغذی به صورت مستقیم در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد در توليد کودهای شيميائی میکرو و ماکرو به عنوان ماده اوليه جهت توليد ترکيبات ديگر روی مانند استئارات روی به عنوان خوراک دام در صنایع و ... کاربرد دارد.

 

ویژگی :

 

سولفات روی ویژگی

آنالیز :

سولفات روی آنالیز

 

 

 

 

سولفات روی-2

سولفات روی کیمیا پارس کوهپایه جهت کشاورزی :


 موجب افزايش سبزينگي گياه و فتوسنتز شده و در نتيجه عملكرد محصول را افزايش می دهد
 در كشت هاي هيدروپونيك بهترين تركيب جهت تأمين روي مي باشد
 قابل مصرف به روش خاكي يا محلول پاشي است و در انواع سيستم هاي آبياري اعم از قطره اي و باراني می تواند مصرف شود و به دلیل حلالیت کامل هیچگونه باقیمانده ای بر جای نمیگذارد
 فاقد عناصر سنگين و تركيب هاي زيان آور میباشد
روی به طور طبیعی به صورت کانیهای سولفاتی ,سیلیکاتی و کربناتی در پوسته زمین وجود دارد و میزان زیاد می شود بنابراین در خاکهای آهکی کمبود روی شدید می باشد .phحلالیت آن در آب با کاهش روی در بسیاری از سیستم های آنزیمی گیاه نقش کاتالیزوری و یا ساختمانی دارد و در ساخت پروتئین و تولید بذر گیاه هم دخالت دارد. مقدار روی با سن گیاه رابطه معکوس داشته و گیاهان مسن مقدار روی کمتری دارند و علائم کمبود آن در برگهای جوان بصورت ریزبرگی و کوچک شدن میان گره های سر شاخه بروز می‌کند. استفاده بیش از حد کودهای فسفره موجب بروز کمبود روی می‌شود زیرا زیادی مقدار فسفر موجب کاهش رشد ریشه گیاه و کمی حلالیت روی در خاک می‌شود.
ذرت، برنج، سویا، حبوبات، مرکبات ودرختان میوه مخصوصاً انگور بیشترین حساسیت را به کمبود روی از خود نشان می‌دهند اما هویج، گیاهان علوفه ای و جو مقاومترین به کمبود روی خواهند بود. علائم کمبود روی می تواند به صورت زردی برگهای جوان، کوتولوگی و کاهش فاصله میان گره ها، پیچیدگی حاشیه برگها و کاهش کیفیت میوه ها بروز نماید.
مناسبترین کود برای رفع این کمبود سولفات روی است که مقدار روی آن برحسب تعداد مولکول آب همراه بین 22 تا 34 درصد می‌باشد که درمزارع ذرت - برنج - سویا و غلات دانه ریز حدود 40 کیلوگرم سولفات روی را قبل از کاشت به خاک اضافه می‌کنند اما در مورد درختان سیب- گلابی، پسته و مرکبات باید حدود 250-100 گرم در سایه انداز هر درخت بصورت چالکود در مسیر عبوری آب زیر خاک شود

 

موارد و میزان مصرف کشاورزی :

 

سولفات روی میزان مصرف

توجه :


درختان : در فصل خواب بلافاصله پس از هرس و همچنین در فصل بهار بلافاصله پس از ریزش گلبرگها در صورت مشاهده کمبود می توان این کار را هر 15 روز یک بار انجام داد.
نباتات زراعی : از یک ماه پس از کشت تا رفع کامل علائم کمبود می توان این کار را هر 20 روز یک بار انجام داد .

 

 

 

   برای دیدن کاربرد و آنالیز محصول روی نوشته زیرکلیک کنید.

imagesسولفات روی